Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Perfundim rekomandime per boten perendimore dhe muslimanet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca


Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

Perfundim rekomandime per boten perendimore dhe muslimanet Empty
MesazhTitulli: Perfundim rekomandime per boten perendimore dhe muslimanet   Perfundim rekomandime per boten perendimore dhe muslimanet Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 2:41 pm

Sot bota perëndimore është e shqetësuar për organizatat që përdorin
terrorin nën maskën e Islamit dhe ky shqetësim nuk është krejt i pavend. Është
e qartë se ata që kryejnë veprimet e terrorit dhe mbështetësit e tyre duhet të
gjykohen sipas kritereve të drejtësisë. Sidoqoftë, një çështje më e rëndësishme
t’u trajtuar, janë strategjitë afatgjata që duhet të ndiqen për të zbuluar zgjidhje
të qëndrueshme të këtyre problemeve.
Vlerësimet e mësipërme nxjerrin në pah se terrori nuk ka vend në Islam
dhe se është një krim kundër njerëzimit. Ato, më tej, tregojnë natyrën
kontradiktore të konceptit “terror islamik”. Kjo na siguron neve një pikë
përparësie të rëndësishme:
1) Kohët që po vijnë kërkojnë nga të gjithë kombet që të
tregojnë kujdes, ndjeshmëri e urtësi. Skenari i
zhveshur që shpaloset me “përplasjen e
qytetërimeve”, është në të
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://depca.albanianforum.net
 
Perfundim rekomandime per boten perendimore dhe muslimanet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» MUSLIMANET ANKOHEN PER HIMNIN E FC SCHALKE 04

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Your first category :: Your first forum-
Kërce tek: