Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Etno30
Anëtarë
Anëtarë
Etno30


Numri i postimeve Numri i postimeve : 15
Pikë Pikë : 46
Rrespekte Rrespekte : 6
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : CH
Humori Humori : Stupcat

82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!! Empty
MesazhTitulli: 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!   82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!! Icon_minitimeThu Apr 29, 2010 10:58 pm

82 vjeçari nga India me deklaratën e tij se për 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë, këto ditë ka tërhequr vëmendjen e shumë shkencëtarëve, mjekëve por edhe mediave botërore. Jani, i cili jeton në Ambaxhi në perëndim të Guxharatit, tregon se ka ndaluar të konsumojë ushqim dhe ujin që nga mosha 8 vjeçare, kurse perëndia hinduse Amba i ka dhënë atij fuqi për të mbijetuar. Për ta zbuluar se si ka arritur të mbetet gjallë për kaq vite, ai do të qëndrojë nën kontrollin e mjekëve për 15 ditë.
“Jemi dëshmitar të asaj që quhet mrekulli në shkencë, ose në biologji. Kanë kaluar 108 orë që nga ardhja e tij në spital, dhe akoma nuk ka ngrënë asgjë, nuk ka pirë as një pikë të çfarëdo lëngu. Një person mund të jetojë pa ushqim dhe ujë për 3,4, 7 e deri në 12 ditë, prandaj ky është një fenomen unik”, deklaroi Sudhir Shah, neurolog.
Një ekip prej 35 mjekësh janë duke studiuar rastin, kurse dy kamera xhirojnë 24 orë dhomën e tij. Madje në një nga testimet e bëra ka rezultuar se truri i plakut ngjan me trurin e një 25 vjeçari. Edhe pse shumë pak dihet për familjen e Janit, ai ka thënë se ka lënë shtëpinë në moshën 7 vjeçare dhe ka jetuar në xhungla.

Semra Jakupi
Al Sat

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Dea
Anëtarë
Anëtarë
Dea


Numri i postimeve Numri i postimeve : 12
Pikë Pikë : 36
Rrespekte Rrespekte : 9
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 18/09/2009

82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!! Empty
MesazhTitulli: Re: 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!   82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!! Icon_minitimeFri Oct 29, 2010 6:12 pm

kjo duket e pabesushme nuk besoj ne nje gje te tille po ju te tjeret besoni!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Çudira Shqiptare Dhe Të Huaja-
Kërce tek: