Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Sami Nuredini hero i ri i Shkupit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca


Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

Sami Nuredini hero i ri i Shkupit Empty
MesazhTitulli: Sami Nuredini hero i ri i Shkupit   Sami Nuredini hero i ri i Shkupit Icon_minitimeFri Jan 29, 2010 5:45 am

Sami Nuredini hero i ri i Shkupit
Mare nga TV AL SAt M


Sami Nuredini hero i ri i Shkupit Meral2ere505330745

Sami Nuredini nga fshati Krushopek i Sarajit është heroi më i ri i Shkupit dhe Maqedonisë pas shpëtimit të një vajze që ishte hedhur në ujrat e lumit Vardar. Dy ditë më parë, Nuredini u fut në ujrat e ftohta për të nxjerrë një vajzë 24 vjeçare, që ishte hedhur për tu vetëvrarë. Ngjarja që gjeti një hapësirë të konsiderueshme në media, i mahniti të gjithë për humanitetin e adoleshentit Sami Nuredini. Vetë Nuredini rrëfen se është zhytur në ujë vetëm për ta shpëtuar vajzën edhe pse asnjëherë më parë nuk është gjetur në një situatë të tillë. “E pashë shumë keq duke e marrë uji, nuk dija si të reagojë shumë keq më erdhi ta shohë në ujë, i hoqa rrobat dhe shkova. Asnjë nuk i jepte ndihmë dhe ashtu më erdhi nuk e di si të them”, u shpreh Sami Nuredini , shpëtues. Për gjestin e tij, Sami Nuredinit iu dha një shumë prej 2 mijë Euro si shpërblim dhe një ofertë punë në supermarketin Tineks. “Është mirë që tragjeditë të rrallohen por shembujt e humanitetit dhe dhënies të ndihmës të jenë më të shpeshta”, tha Vlladimir Todoroviç, kryetar i komunës Qendër. Sami Nuredini nga zv/kryeministri Abdylaqim Ademi mori portretin e Nënës Terezë, në shenjë respekti për ndërhyrjen e tij në shpëtimin e jetës së vajzës afër Urës së Gurit. Adoleshenti Nuredini thotë se nëse do të ishte e nevojshme do të kishte vepruar në mënyrë të njëjtë edhe në të ardhmen.

Meral Ismaili
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://depca.albanianforum.net
 
Sami Nuredini hero i ri i Shkupit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
Kërce tek: