Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

   

   Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/

  Shko poshtë 
  2 posters
  AutoriMesazh
  ilirida
  Anëtarë
  Anëtarë
  ilirida


  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
  Pikë Pikë : 110
  Rrespekte Rrespekte : 3
  Ditëlindja : 14/01/1973
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
  Mosha : 51
  Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
  Hobi Hobi : muzika
  Humori Humori : prall me tupan

  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Empty
  MesazhTitulli: Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/   Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Icon_minitimeThu Oct 22, 2009 10:48 pm

  Në momentet kur pjesë të Kuranit paraqiten në trupin e Aliut të vogël, ai qanë dhe i ngritet temperatura trupore
  Mrekulli në një fshat të Dagestanit në Rusi. Një fëmijë nëntë muajsh ka lënë pa fjalë mjekët të cilët në trupin e tij kanë vërejtur pjesë të shkruara nga libri i shenjtë Islam Kurani. Fillimisht, pa fjalë kanë mbetur prindërit e djaloshit Ali Jakubov. Menjëherë pas lindjes së djalit të tyre ata kanë vërejtur se në mjekrën e tij të shkruar në gjuhën arabe emri ALLAH. Nga ky moment pjesë të Kuranit janë paraqitur pothuajse në tërë trupin e Aliut të vogël.
  Nëna e djaloshit thotë se ajo dhe bashkëshorti i saj nuk kanë qenë shumë religjioz para se të paraqiten citate të Kuranit në trupin e djalit të tyre. Fillimisht nuk kanë pasur guxim të flasin për këtë dukuri në trupin e birit të tyre, mirëpo në fund kanë vendosur përë këtë të njoftojnë mjekët. Sipas fjalëve të nënës së Aliut, Medina Jakupova, në momentet kur pjesë të Kuranit paraqiten në trupin e tij djaloshi qanë dhe ngritet temperatura e trupit të tij.
  “Paraqiten ne pjese të ndryshme të trupit në duar në këmb e në trup. Kur ndoshë kjo ai mundohet shumë qanë dhe ngritë temperaturë dhe atë natë nuk bën aspak gjumë”, theksoi Medina Jakupova.
  Është e çuditshme që ajetet e Kuranit vazhdimishtë ndryshojnë në trupin e Aliut të vogël të paktën dy herë në javë. Mjeket thonë se nuk mund të shpjegojnë këtë mrekulli. Mirëpo shpjegojnë se shkrimi në trupin e Aliut nuk është artificial.
  “Një dukuri të këtillë nuk mund ta shpjegoi në asnjë mënyre medicina. Mbishkrimet ne trupin e djaloshit paraqiten me ngritjen e temperatures”, tha mjekja.
  Mrekulli e Zotit! Ky është shpjegimi i vetëm që mund ti jepet një dukurie të këtillë. Shumica e banorëve lokal besojnë se fëmiu është shenjë nga Allahu, i cili e ka dërguar këtë djalosh në mesin e tyre me qëllim që të parandaloj konfliktet dhe mosmarrëveshjet në rajonin e Dagestanit.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  Admin Depca


  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Empty
  MesazhTitulli: Re: Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/   Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 2:12 am


  Ja edhe nje foto e femijes


  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Bebe298771463
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  https://depca.albanianforum.net
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  Admin Depca


  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Empty
  MesazhTitulli: Re: Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/   Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Icon_minitimeFri Oct 23, 2009 2:19 am

  Video nga mrekullia ne Dagestan
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  https://depca.albanianforum.net
  Sponsored content

  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Empty
  MesazhTitulli: Re: Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/   Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/ Icon_minitime

  Mbrapsht në krye Shko poshtë
   
  Mrekulli në Dagestan, pjesë të Kuranit në trupin e fëmijës! /video/
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Video Tutorial Si Formatizohet PC.

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Çudira Shqiptare Dhe Të Huaja-
  Kërce tek: