Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Llafazani Me I Madh Ne Bote Flet 5 Dit e 5 Net Pa Pushuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Llafazani Me I Madh Ne Bote Flet 5 Dit e 5 Net Pa Pushuar   Tue Aug 25, 2009 1:26 pm

Një francez ka mbajtur fjalimin më të gjatë të shënuar në histori, pesë ditë e pesë natë se ka mbyllur gojën. Me këtë gjë e ka merituar që të kategorizohet në librin e rekordeve “Gines”.
Lluis Colet ka thyer rekordin botëror pasi që ka folur 124 orë pa ndërprerë.
Colet ka folur për Salvador Dalín, kulturën katalonase dhe tema tjera. Ky zyrtar 62-vjeçar i administratës shtetërore, ka folur pareshtur pesë ditë e pesë net, duke thyer kështu rekordin e mëparshëm, të cilin e ka mbajtur një indian që ka “bluar” 120 orë rresht. Edhe pse pjesa më e madhe e fjalëve kanë qenë të kota, shumë e kanë dëgjuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Llafazani Me I Madh Ne Bote Flet 5 Dit e 5 Net Pa Pushuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Kuriozitete-
Kërce tek: