Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Turqi, 16 viktima nga përmbytjet

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  kaltroshe
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
  Pikë Pikë : 163
  Rrespekte Rrespekte : 1
  Ditëlindja : 02/01/1990
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
  Mosha : 28
  Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
  Hobi Hobi : Student/Football
  Humori Humori : Kafeneja jonë

  MesazhTitulli: Turqi, 16 viktima nga përmbytjet   Mon Sep 14, 2009 11:03 pm

  Ka arritur ne të paktën 16 numri i personave te cilet humbën jetën nga përmbytjet që kanë përfshirë qytetin e Stambollit. Përmbytjet shkatërruan shumë shtëpi ndërsa i kthyen autostradat në "lumenj" të rrëmbyeshëm. Një minibus u përfshi nga ujërat e rrëmbyeshëm në një autostradë duke shkaktuar vdekjen e shtatë grave, të cilat po udhëtonin për të shkuar në punë.

  Helikopterë ushtarakë janë aktivizuar në distriktet e pjesës evropiane të Stambollit që aktualisht është përmbytur pjesërisht nga shirat më të rrëmbyeshëm të 80 viteve të fundit. Guvernatori i Stambollit, Muammer Guler, deklaroi për televizionin turk CNN se 16 persona kanë humbur jetën në Stamboll dhe rrethina gjatë dy ditëve të fundit.

  Po ashtu në pjesën veriperëndimore të Turqisë, shirat e rrëmbyeshëm kane shkaktuar dëme të mëdha në infrastrukturë dhe banesa, ku dy ura të autostradës kane mbetur te shkaterruara.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
   
  Turqi, 16 viktima nga përmbytjet
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Tragjedia në lumin Tisa - Gjenden pesë viktima

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
  Kërce tek: