Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tërmet në Indonezi, 13 viktima

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
kaltroshe

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 29
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

MesazhTitulli: Tërmet në Indonezi, 13 viktima   Wed Sep 02, 2009 9:41 pm

Të paktën 13 të vdekur e dhjetëra të plagosur shkaktoi tërmeti që ra në ishullin Java në Indonezi. Dëmet janë të mëdha në disa qytete te Javës, ndërsa lëkundjet sizmike u ndjenë deri ne kryeqytetin Xhakarta, ku mijëra njerëz dolën në rruge nga frika e tërmetit me magnitudë 7.4 te shkalles Rihter. Mijëra banorë u evakuuan nga brigjet pasi u dha alarmi për Cunami, i cili u anulua pas gati një orë, kur dallgët gjigante nuk u shfaqen. Në këtë qytet janë shembur me dhjetëra ndërtesa, përfshi një xhami dhe shtëpia e kryebashkiakut. Epiqendra e tërmetit ishte 63 km nën Oqeanin Indian, në perëndim te brigjeve te Javës. Në këtë oqean, dhe pikërisht pranë brigjeve te Indonezisë ra tërmeti i cili shkaktoi Cunamin qe vrau mese 200 mije vete neper Azi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
Tërmet në Indonezi, 13 viktima
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
Kërce tek: