Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Si me rrit shpejtesin maksimale te shkarkimit

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  avatar

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  MesazhTitulli: Si me rrit shpejtesin maksimale te shkarkimit   Tue Aug 25, 2009 12:15 pm

  Si me rrit shpejtsin e downloadit
  Fillojm

  Start - run - gpedit.msc
  te Computer Configuration - shkojm - Adiministrative Templates
  Network - QoS Packet Scheduler
  klikoni 2 here mbi Limit reservable bandwith
  aktivizojm aty Enabled edhe e bojm aty 100 (max.) edhe klikojm Apply
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
   
  Si me rrit shpejtesin maksimale te shkarkimit
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
  Kërce tek: