Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30




 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Morali Islam Burimi i Paqes dhe i sigurise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Morali Islam Burimi i Paqes dhe i sigurise   Tue Aug 25, 2009 2:40 pm

Një pjesë e atyre që pretendojnë se bëjnë diçka në emër të fesë, në të
vërtetë mund ta kenë keqkuptuar atë fe dhe për pasojë ta kenë zbatuar atë në
mënyrë të gabuar. Për këtë arsye, do të ishte e pasaktë që të krijohen ide rreth
fesë, duke marrë si shembull veprat e këtyre njerëzve. Mënyra më e mirë për
ta kuptuar një fe, është studimi i burimit të saj hyjnor.
Burimi hyjnor i Islamit është Kurani që mbështet konceptet e moralit,
dashurisë, mëshirës, përkushtimit, sakrificës, tolerancës dhe paqes. Një
musliman që i zbaton siç duhet këto parime në jetën e tij, është një njeri
i sjellshëm, i thjeshtë, i drejtë, i besueshëm dhe me të cilin është e
lehtë të krijohen marrëdhënie të mira. Ai përhap dashuri,
respekt, harmoni dhe kënaqësi te të gjithë ata që
jetojnë pranë tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Morali Islam Burimi i Paqes dhe i sigurise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Feja Islame-
Kërce tek: