Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Nese e keni prek dicka biosin dhe nuk starton Pc

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  avatar

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  MesazhTitulli: Nese e keni prek dicka biosin dhe nuk starton Pc   Tue Aug 25, 2009 12:08 pm

  Keni prek dicka ne BIOS dhe nuk ndezet më PC-ia.
  Per me qit prap BIOS-in në default veproni kështu:

  Pra në testatur lkerkone "INSER" pasi që e keni gjetur, shtypni butonin "INSER" dhe pa e lëshuar butonin INSERT ndezne PC (Butoni Insert e ka për efekt me i bo të dhënat e BIOS-it Default sikur se kur u ble PC!
  KLM......
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
   
  Nese e keni prek dicka biosin dhe nuk starton Pc
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Ky është mesazhi prekës i Lutfi Hazirit për babën e tij që sonte ndërroi jetë!

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
  Kërce tek: