Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndodh edhe kjo !!!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Ndodh edhe kjo !!!!!   Tue Aug 25, 2009 1:40 pm

Paguan 16.000 dollarë për automjetin – në të imëta
Një person që frikësohet prej letrës nga shteti amerikan Ohio frikën e tij nga kartëmonedhat e ka dëshmuar në mënyrë ekstreme: ka paguar 16.000 dollarë për kamionçinën tij të re – me para të imëta.
Mashkulli i cili quhet James Jones, dhe ka 70 vjet, ka ardhur një ditë në një dyqan, lokal të automjeteve, në afërsi të Cincinnatit, me 16 arka të mëdha për kafe përplot me para të imëta. Për to ai ka kërkuar një kamionçinë të re Chevrolet Silverado.

Shitësve u janë nevojitur plotë një orë e gjysmë të numërojnë monedhat prej 5,25 dhe 50 centësh si dhe ato prej një dollari, derisa nuk kanë arritur te shuma prej 16.000 dollarësh, që ka qenë gjysma e çmimit të automjetit. Për pjesën tjetër Jones dhe gruaja e tij Betty në mënyrë elegantë kanë shkruar një çek, i cili, ka zgjatur rreth 89 minuta më shkurtër sesa numërimi i monedhave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Ndodh edhe kjo !!!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Kuriozitete-
Kërce tek: