Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Profesorët amerikanë me arme ne objektet mesimore

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  avatar

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  MesazhTitulli: Profesorët amerikanë me arme ne objektet mesimore   Tue Aug 25, 2009 1:39 pm

  Autoritetet shkollore në një qark të shtetit federal amerikan të Teksasit kanë njoftuar se arsimtarët dhe profesorët në gjitha shkollat dhe universitetet në territorin e këtij qarku gjatë orëve të mësimit do të mund të bartin me vete një armë të fshehur të zjarrit.
  Autoritetet e qarkut kanë njoftuar se një praktikë e tillë do të mund të kontribuonte në mbrojtjen më të mirë të punësuarve, mësimdhënësve dhe studentëve, posaçërisht në rast se në ndonjërin nga objektet shkollore vjen deri tek shkëmbimi i zjarrit, ka njoftuar të shtunën BBC.

  Prindërit e nxënësve, gjoja, nuk kanë asgjë kundër këtij propozimi.

  Të punësuarve bartja e armëve do tu lejohej ekskluzivisht pas kalimit nëpër një program special të trajnimit për reagim gjatë situatave të krizës.

  Pas një varg qitjeve me armë me pasoja fatale nëpër kolegje dhe universitete në mbarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, siç është rasti i incidentit të vitit të kaluar në universitetin e Virginias, autoritetet amerikane nga premtuar se do të angazhohen në marrjen e masave më të rrepta për mbrojtjen e nxënësve, studentëve dhe të punësuarve në arsim.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
   
  Profesorët amerikanë me arme ne objektet mesimore
  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanët e Michiganit festojnë fitoren e koalicionit Berisha-Meta

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Kuriozitete-
  Kërce tek: