Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 85-vjeçarja e armatosur detyron hajnin të thërras policinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: 85-vjeçarja e armatosur detyron hajnin të thërras policinë   Tue Aug 25, 2009 1:36 pm

Një grua 85-vjeçare guximshëm ka shkuar dhe ka marrë armën si dhe ka kapur një plaçkitës të mundshëm brenda shtëpisë së saj, e më pas e ka shtyrë atë që të thërriste policinë derisa po mbikëqyrte çdo lëvizje të tij, ka thënë policia.
"Kam ecur prapa shpinës së tij drejt e në dhomën e fjetjes dhe kam marrë armën time" ka thënë e moshuara, Leda Smith.

Smith kishte dëgjuar se dikush kishte hyrë me forcë në shtëpinë e saj të dielën pasdite dhe kishte marrë revolen e saj të kalibrit 22, që po e mbante afër krevatit, qëkur fqinji i saj ishte vjedhur disa javë më parë.

"E pyeta 'Çfarë po bën në shtëpinë time?' Ai vazhdonte të thoshte se nuk ka bërë gjë", ka thënë Smith.

Pasi që djaloshi 17-vjeçar thirri numrin e policisë (911), Smith vazhdoi të mbante armën në drejtim të tij derisa policia e shtetit arritën në shtëpinë e saj në Springhill Township, rreth 45 milje në jug të Pittsburghut në SHBA.

Djaloshi do të paditet për tentim-vjedhje dhe për kundërvajtje tjera në gjykatën për të rinj, ka thënë polici Christian Lieberum. Ai nuk është identifikuar për shkak të moshës së tij.

"Ka qenë ngacmuese" ka thënë Smith. "Vetëm shpresoj që kam arritur të thyej vargun (e plaçkitjeve) sepse ata kanë qenë duke sulmuar shumë vende këtu".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
85-vjeçarja e armatosur detyron hajnin të thërras policinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Kuriozitete-
Kërce tek: