Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Etno30
Anëtarë
Anëtarë
Etno30

Numri i postimeve Numri i postimeve : 15
Pikë Pikë : 46
Rrespekte Rrespekte : 6
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : CH
Humori Humori : Stupcat

MesazhTitulli: 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!   Thu Apr 29, 2010 10:58 pm

82 vjeçari nga India me deklaratën e tij se për 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë, këto ditë ka tërhequr vëmendjen e shumë shkencëtarëve, mjekëve por edhe mediave botërore. Jani, i cili jeton në Ambaxhi në perëndim të Guxharatit, tregon se ka ndaluar të konsumojë ushqim dhe ujin që nga mosha 8 vjeçare, kurse perëndia hinduse Amba i ka dhënë atij fuqi për të mbijetuar. Për ta zbuluar se si ka arritur të mbetet gjallë për kaq vite, ai do të qëndrojë nën kontrollin e mjekëve për 15 ditë.
“Jemi dëshmitar të asaj që quhet mrekulli në shkencë, ose në biologji. Kanë kaluar 108 orë që nga ardhja e tij në spital, dhe akoma nuk ka ngrënë asgjë, nuk ka pirë as një pikë të çfarëdo lëngu. Një person mund të jetojë pa ushqim dhe ujë për 3,4, 7 e deri në 12 ditë, prandaj ky është një fenomen unik”, deklaroi Sudhir Shah, neurolog.
Një ekip prej 35 mjekësh janë duke studiuar rastin, kurse dy kamera xhirojnë 24 orë dhomën e tij. Madje në një nga testimet e bëra ka rezultuar se truri i plakut ngjan me trurin e një 25 vjeçari. Edhe pse shumë pak dihet për familjen e Janit, ai ka thënë se ka lënë shtëpinë në moshën 7 vjeçare dhe ka jetuar në xhungla.

Semra Jakupi
Al Sat

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Dea
Anëtarë
Anëtarë
Dea

Numri i postimeve Numri i postimeve : 12
Pikë Pikë : 36
Rrespekte Rrespekte : 9
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 18/09/2009

MesazhTitulli: Re: 82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!   Fri Oct 29, 2010 6:12 pm

kjo duket e pabesushme nuk besoj ne nje gje te tille po ju te tjeret besoni!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
82 vjeçari nga India 70 vjet nuk ka ngrënë apo pirë asgjë!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Çudira Shqiptare Dhe Të Huaja-
Kërce tek: