Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kujdes nga viruset mlRC

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

Kujdes nga viruset mlRC Empty
MesazhTitulli: Kujdes nga viruset mlRC   Kujdes nga viruset mlRC Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 12:35 pm

Kjo vlene per te gjithe ata qe kan deshire ti ruhen viruseve mlRC


- Asnjehere mos hapni mesazhe te cilat dergohen nga dikush qe nuk e njihni dhe kane sasi te renduar KB.
- Mundoni te evitoni klikimet ne (links) te WebFaqve pa e ditur se ku po shkoni ose vizitat ne faqet qe permbajne: Warez, Free XXX etj. sepse ne shumicen e rasteve keto faqe jane krijuar nga ish HACKER apo CRACKER te cilet automatikisht ne viziten qe ju beni tek faqet e tyre ata instalojne diqka ne kompjuterin tuaj qe me vone te kene kontrollin e tij ose ta perdorin ate per interesat e tyre.
- Gjithmone mundohuni te keni nen kontrolle kompjuterin tuaj duke shikuar permbajtjene e direktorive dhe menaxhimin e tyre me programe te posaqme per antivirus.
- Evitoni ne maksimum per te panjohurit shkembimin e dosjeve ne rrjet me ane te mlRC, MSN ose te tjera programe qe ofrojne diqka te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Kujdes nga viruset mlRC
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
Kërce tek: