Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 La Liga: Formacioni i javës së tretë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
gOca_otr
Anëtarë
Anëtarë
gOca_otr

Numri i postimeve Numri i postimeve : 21
Pikë Pikë : 65
Rrespekte Rrespekte : 0
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : Maqedoni

MesazhTitulli: La Liga: Formacioni i javës së tretë   Tue Sep 22, 2009 12:39 pm

]Lojtari më i shtrenjtë në botë, Cristiano Ronaldo, shkëlqeu në fitoren 5-0 të Real Madridit ndaj Xerez, duke shënuar dy gola, dhe sigurisht se është pjesë e formacionit të javës në kampionatin spanjoll.
Rivali i Real Madridit, Barcelona, po ashtu ka shënuar fitore të thellë, 5-2, në derbin përballë Atletico Madrid ku, si gjithmonë, ra në sy ylli Lionel Messi që po ashtu bën pjesë në mesin e 11-shes më të mirë të javës, kësaj here në rolin e anësorit.
Më të mirët e javës së tretë në La Liga:
Portier: Diego Alves (Almeria)

Mbrojtës: Cesar Arzo (Real Valladolid); Ivica Dragutinovic (Sevilla); Juan Forlin (Espanyol); Jeremy Mathieu (Valencia)

Mesfushorë: Borja Valero (Real Mallorca); Cristiano Ronaldo (Real Madrid); Lionel Messi (Barcelona)

Sulmues: David Villa (Valencia); Fernando Llorente (Athletic Club); Jose Callejon (Espanyol)

Formacioni 4-3-3:
Diego Alves

Arzo - Dragutinovic - Forlin - Mathieu

Borja

Messi Ronaldo

Villa - Llorente - Callejon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
La Liga: Formacioni i javës së tretë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Futboll-
Kërce tek: