Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Zhduket" dielli, aziatikët shijojnë për rreth 6 minuta eklipsin e shekullit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
kaltroshe

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 29
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

MesazhTitulli: "Zhduket" dielli, aziatikët shijojnë për rreth 6 minuta eklipsin e shekullit   Mon Sep 14, 2009 11:09 pm

Eshte quajtur si eklipsi i shekullit, por ne disa vende nuk mund te shihej mire per shkak te motit te keq. Per 6 minuta dhe 30 sekonda Azia ka shijuar magjine e zenies se diellit nga hena. Sheshet e qyteteve kryesore ishin populluar per te pare eklipsin, me syze te vecanta, dhe aparate fotografike per te fiksuar nje moment te tille qe ndodh vetem njehere ne 100 vjet. Por banoret e Shangait nuk kane mundur ta shijojne te plote kete moment per shkak te motit te keq dhe vranesirave. Ne vendet aziatike eklipsi komentohet ne menyra te ndryshme. Ne Kine eklipsi simbolizon katastrofen dhe te keqen, ndersa ne Indi, besimtaret indiane e mendojne krejt ndryshe, duke iu falur Diellit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
"Zhduket" dielli, aziatikët shijojnë për rreth 6 minuta eklipsin e shekullit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shkencë-
Kërce tek: