Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Obama: Reformë agresive të sistemit financiar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
kaltroshe

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 29
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

MesazhTitulli: Obama: Reformë agresive të sistemit financiar   Mon Sep 14, 2009 11:05 pm

Presidenti amerikan Barak Obama i bën thirrje kolegëve të G20 për një reformë agresive të sistemit financiar ndërkombëtar. “Tashmë që SHBA po riformojnë në mënyrë agresive sistemin tonë të kontrollit (financiar) do të bëjmë të mundur t’ju garantojë që dhe pjesa tjetër e botës të veprojë njësoj” tha Obama në një fjalim drejtuar Wall Street të mbajtur sot në Nju Jork.

Presidenti amerikan rikujtoi se në lidhje me këtë reformë sekretari për Thesarin Timothy Geithner ka zhvilluar një seri takimesh me kolegët ndërkombëtarë.

Liderët e vendeve të G20 do të mblidhen javën e ardhshme në Pittsburgh të Pensilvanisë në SHBA. Në G20 bëjnë pjesë vendet e G8 si dhe një sërë vendesh me ekonomi në rritje si India, Kina dhe Brazili.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
Obama: Reformë agresive të sistemit financiar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
Kërce tek: