Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30

Forumi Depca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumPortaliGalleryKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 H1N1, preket nga virusi shkrimtarja Izabel Alende. Franca jep alarmin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
kaltroshe


Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 34
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

H1N1, preket nga virusi shkrimtarja Izabel Alende. Franca jep alarmin Empty
MesazhTitulli: H1N1, preket nga virusi shkrimtarja Izabel Alende. Franca jep alarmin   H1N1, preket nga virusi shkrimtarja Izabel Alende. Franca jep alarmin Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 11:01 pm

Izabel Alende, shkrimtarja e njohur kiliane është prekur nga gripi i derrave. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo për një të përditshme urguajane gjatë një interviste telefonike. E ndërkohë në rang botëror virusi H1N1 vazhdon të përhapet me ritme të paprecedente. Franca jep alarmin ndërsa përballet me 20 mijë raste të të prekurve me A(H1N1) në javë. Kjo shifër është shumë më e lartë nga parashikimet zyrtare.

Lajmi bëhet i ditur nga një agjenci jo qeveritare, e cila ka ndjekur situatën e krijuar në çdo rajon të Francës.Nga virusi H1N1 në Francë kanë humbur jetën 15 persona.

Alarmante është konsideruar gjendja dhe në Argjentinë ku për shkak të gripit të derrave në një javë kanë humbur jetën 47 persona. Sipas zyrtarëve të shëndetësisë në Buenos Aires deri tani gripi vdekjeprurës u ka marrë jetën 512 personave gjithsej duke e bërë kështu Argjentinën vendin e tretë në botë me vdekshmëri më të lartë nga virusi H1N1. Në nivel botëror viktimat kanë shkuar në 2837.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
H1N1, preket nga virusi shkrimtarja Izabel Alende. Franca jep alarmin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
Kërce tek: