Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ilirida
Anëtarë
Anëtarë
ilirida

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
Pikë Pikë : 110
Rrespekte Rrespekte : 3
Ditëlindja : 14/01/1973
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Mosha : 46
Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
Hobi Hobi : muzika
Humori Humori : prall me tupan

MesazhTitulli: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Mon Sep 07, 2009 9:44 pm

Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!

E lusim All-llahun xh.sh. që të ju shpërblejë dhe të ju forcojë gjatë leximit të kësaj ngjarjeje nga ngjarjet mrekulli hyjënore.
Kjo ngjarje ka ndodhë realisht në EGJIPT dhe është shfaqur në televizionin EGJIPTJAN në emisionin "Prapa Fshehtësive"
Një grua të cilës i ka vdekë burri gjersa ishte në muajt e parë të shtatzanis me fëmiun e dytë ndërsa ajo kishte një vajzë afërsishtë katër vjeqare,kur i ishte ofruar koha e lindjes kishte ndje në vete se nuk do të jetonte pas kësaj lindje,sikur po ndjente në vete se do të vdes gjatë lindjes së fëmiut të dytë,kishte kërkuar nga vëllau i saj që të përkujdeset për vajzen dhe foshnjën që do të lindë,ngase ajo ndjente që po e pret diqka e panjohur,dhe gjatë lindjes ajo vdes,ndërsa All-llahu xh.sh. e kishte furnizuar me një fëmijë.
Vëllau si saj pasiqë e varros të motrën kthehet në shtëpi me vajzen katër vjeqare dhe me foshnjën,kurse gruaja e tij nuk e pranon një diqka të tillë duke i thënë: ose ajo ose fëmijët e motrës së tijë në shtëpi,atëher daja i fëmijve ngritet natën dhe i merr të dy fëmijët e motrës me vete dhe drejtohet për në varreza,kur arrin te varri i motrës fillon ta hap varrin dhe e vendosë foshnjën në varrë por kur donë ta vendosë vajzen ajo qan e ai i jep asaj një lodër dhe i thotë:kur fëmija fillonë të qajë luaj me lodër e unë do të kthehem për të ju sjellë ushqim,dhe e mbyll varrin e largohet.
Në mëngjes gjersa një person ishte duke kaluar pranë varrit ndëgjonë një zë të lodres brenda në varr,frikësohet shumë dhe largohet me shpejtësi,prapë të nesërmen kalonë pranë varrit dhe ndëgjon të njëjtin zë të lodres,largohet me shpejtësi nga frika dhe fillonë të mendoj se qka mundë të jetë ajo që po ndodhë në brendësi të atijë varri.Kalonë një kohë e gjatë dhe ai nuk kalonë pranë atijë varri përfërsisht pesëmbëdhjetë ditë pastaj shkonë prapë pranë varrit dhe ndëgjon prapë të njëjtin zë,tubon një grup njerëzish dhe ju tregon për atë qka i ka ndodh.
Grupi i burrave shkojnë me të te varri dhe ndëgjojnë zërin e lodrës e hapin varrin (dhe këtu ndodh ajo që i rrënqeth trupat),shohin vajzën dhe foshnjën që të dy gjallë pranë kufomës së nënës së tyre.
Lajmërojnë policinë dhe përfaqësin e përgjithëshme dhe mjekun ligjor.
Kur është pyetur vajza e vogël se qka ka ndodhur,vajza ju tregon se qka ka vepruar daja i saj,kur është pyetur se si ka kaluar tër kjo kohë dhe ajo është e gjallë ndërsa ka qenë pa ushqim dhe pa ujë, vajza përgjigjet : Kur ka qajtë vëllau unë kamë luajtur me lodër pastaj është ngritë nëna nga gjumi dhe e ka ushqyer vëllaun pastaj prap ka fjetë,ndërsa unë kur kamë ndje uri ka ardhë një përson me rroba të bardha dhe më ka dhënë ushqim e është larguar.
Ndërsa kur është pyetur mjeku ligjor për gjendjen e kufomes,mjeku është përgjigjur se kufoma ka qenë e nxehtë sikur të ishte e gjallë e jo që kanë kaluar njëzet ditë pas varrosjes së sajë.
Policija ka burgos dajen e fëmijëve dhe gjykata ka ngritë padi ndaj tijë për varrim të foshnjës dhe fëmijës për së gjalli
Shpresoj që kjo ngjarje të jetë një mësim për ne të gjithë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Angela
Anëtarë
Anëtarë
Angela

Numri i postimeve Numri i postimeve : 9
Pikë Pikë : 24
Rrespekte Rrespekte : 3
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Hobi Hobi : Te shumte

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Tue Sep 08, 2009 11:43 pm

Kur ka ndodhur kjo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
akulli
Anëtarë
Anëtarë


Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Pikë Pikë : 2
Rrespekte Rrespekte : 1
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 09/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Wed Sep 09, 2009 11:23 am

kam lexu qe ka ndodh me 5 maj 2009 ,ne Egjipt, JU FLM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ilirida
Anëtarë
Anëtarë
ilirida

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
Pikë Pikë : 110
Rrespekte Rrespekte : 3
Ditëlindja : 14/01/1973
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Mosha : 46
Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
Hobi Hobi : muzika
Humori Humori : prall me tupan

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Wed Sep 09, 2009 11:28 am

po sa edi une me 5 maj 2009,flm klm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Angela
Anëtarë
Anëtarë
Angela

Numri i postimeve Numri i postimeve : 9
Pikë Pikë : 24
Rrespekte Rrespekte : 3
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Hobi Hobi : Te shumte

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Wed Sep 09, 2009 9:49 pm

ka dikush nga ju ndonje video material te femijeve pasi eshte transmetuar ne tv egjiptian?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ilirida
Anëtarë
Anëtarë
ilirida

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
Pikë Pikë : 110
Rrespekte Rrespekte : 3
Ditëlindja : 14/01/1973
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Mosha : 46
Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
Hobi Hobi : muzika
Humori Humori : prall me tupan

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Wed Sep 09, 2009 10:44 pm

Angela shkruajti:
ka dikush nga ju ndonje video material te femijeve pasi eshte transmetuar ne tv egjiptian?
JO NUK KEMI VIDEO VETEM KET MATERIAL ME SHKRIM ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   Fri Sep 11, 2009 12:18 am

Angela shkruajti:
ka dikush nga ju ndonje video material te femijeve pasi eshte transmetuar ne tv egjiptian?

Kerkova shume video material rreth ketij rasti, por tash per tash gjeta vetem kte audio.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dy Fëmijë jetojnë 15 ditë në varrë!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Feja Islame-
Kërce tek: