Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Vlera etike e agjeruesit

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  ilirida
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
  Pikë Pikë : 110
  Rrespekte Rrespekte : 3
  Ditëlindja : 14/01/1973
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
  Mosha : 45
  Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
  Hobi Hobi : muzika
  Humori Humori : prall me tupan

  MesazhTitulli: Vlera etike e agjeruesit   Mon Sep 07, 2009 9:29 pm

  Vlera etike e agjeruesit


  Trasmetohet nga Ebu Hurejera se Muhamedi a.s. ka thene:"Agjerimi mbron nga morali i keq sepse ai qe agjeron nuk flet gjera te turpshme dhe nuk bertet. Nese (eventualisht) e shan ndokush ose e sulmon, le te thote: 'Une agjeroj, une agjeroj'." (Buhariu dhe Muslimi)
  Trasmetohet nga Ebu Hurejre se Muhamedi a.s. ka thene:"Zoti nuk ka nevoje per njeriun qe e braktis ushqimin e pirjen e nuk e braktis fjalen e keqe dhe vepren e lige." (Buhariu)

  Trasmetohet nga Ebu Hurejre se Muhamedi a.s. ka thene:"Agjerimi nuk do te thote te largohesh nga ngrenia pirja, por te largohesh nga fjala e keqe dhe vepra e shemtuar. Nese ndokush te provokon apo sillet si i marre ndaj teje, atehere thuaj: 'Une argjeroj, une agjeroj.'."
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit
   
  Vlera etike e agjeruesit
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Urtësia ,durimi dhe mençuria si vlera të veçanta të kryetarit të parë të Kosovës Dr.Ibrahim Rugovës

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Feja Islame-
  Kërce tek: