Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs   Tue Aug 25, 2009 12:28 pm

Në për ndonjë arsye nuk mund që të largoni (uninstaloni) një program i cili nuk paraqitet tek Add or Remove Programs ju këtë mund ta bëni në një mënyr tjetër duke i përcjellur hapat më poshtë:
1)Shko Start -> Run, shkruaje regedit dhe shtyp enter.
2) Vazhdo në HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\curr entversion\Uninstall, pastaj hap listën Uninstal.
3) Shiko për programin që dëshironi të Uninstaloni dhe kliko në të.
4)Në panelin e djatht, kliko dy herë në UninstallString dhe ju do të shihni dritarën Edit String. Kopjo vlerën e të dhënave

5)Shko Start -> Run, shkruaj cmd dhe do hapet Komand Prompt-i.
6)Bënja Paste UninstallString-ut që e ke kopjuar në hapin 4) dhe shtype enter për të ekzekutuar atë. Dhe Uninstalimi do të filloj dhe programi do largohet.Për të kopjuar në Command Prompt kliko me tastin e djatht dhe shko paste sepse kombinimi i tasteve është jofunksional
Shpresoj se e keni kuptuar. [strike]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Si të uninstalojm programet që nuk paraqitet tek Add or Remove Programs
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
Kërce tek: