Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gadafi kërkon që Zvicra të fshihet nga harta e botës?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Gadafi kërkon që Zvicra të fshihet nga harta e botës?!   Thu Sep 03, 2009 9:58 pm

Gadafi kërkon që Zvicra të fshihet nga harta e botës?

!

Sot një gazetë zvicerane plasoi “bombë politike”. Pikërisht, në mbledhjen e përgjithshme të Kombeve të Bashkuara e cila do të fillon më datën 15 të këtij muaji, sipas gazetës Maten, presidenti i Libisë, Moamer El Gadafi do të kërkon që Zvicra të fshihet nga harta e botës dhe të ndahet mes fqinjëve, sipas tipareve linguistike. Qëndrim të ngjashëm ndaj Zvicrës, Gadafi ka treguar edhe në mbledhjen e tetë shteteve më të fuqishme e cila në u mbajt në Itali në muajin korrik. Ai atëherë Zvicrën e quajti “mafi botërore e jo shtet”e cila është e ndërtuar nga italianë, gjermanë e francezë, dhe sipas kësaj pjesët e saj duhet të jenë në Itali, Gjermani dhe Francë. Gazeta nuk thekson se çka është shkaku që Gadafi është aq i prekur kur bëhet fjalë për Zvicrën e qetë dhe neutrale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Gadafi kërkon që Zvicra të fshihet nga harta e botës?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Miradije Gashi:EDUKIMI I FËMIJËVE KËRKON PËRKUSHTIM
» Ismet Ramadani:“Harta e shqipërisë etnike” si shkas...
» Vetëvendosje: Ja si “Zajednica” thyen territorin e Kosovës (Foto)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Politikë-
Kërce tek: