Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Pakistan: Vriten të paktën 15 talebanë

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  kaltroshe
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
  Pikë Pikë : 163
  Rrespekte Rrespekte : 1
  Ditëlindja : 02/01/1990
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
  Mosha : 28
  Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
  Hobi Hobi : Student/Football
  Humori Humori : Kafeneja jonë

  MesazhTitulli: Pakistan: Vriten të paktën 15 talebanë   Wed Sep 02, 2009 9:46 pm

  Trupat pakistaneze asgjësuan sot të paktën 15 militantë talebanë gjatë përleshjeve në Luginën Swat, njoftuan burime nga ushtria pakistaneze. Forcat e sigurisë gjithashtu kanë ndërmarrë një operacion për eliminimin e militantëve në rajonin fisnor veriperëndimor të Khyberit, në kufi me Afganistanin, njoftoi një zyrtar i qeverisë. Ofensiva ushtarake në Luginën Swat nisi në muajin prill dhe sipas burimeve zyrtare janë vrarë më shumë se dy mijë militantë. Pavarësisht disfatës së talebanëve, përleshjet e fundit dhe një sulm kamikaz dy ditë më parë në qytetin kryesor të luginës Sëat, Mingora, tregojnë se talebanët vazhdojnë të jenë në gjendje për t'u kundërpërgjigjur.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
   
  Pakistan: Vriten të paktën 15 talebanë
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Dukagjin, grabiten, vriten dhe hidhen në humnerë dy turistë çekë

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
  Kërce tek: