Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si të pastrojme memorien e kompjuterit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

Si të pastrojme memorien e kompjuterit Empty
MesazhTitulli: Si të pastrojme memorien e kompjuterit   Si të pastrojme memorien e kompjuterit Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 12:27 pm

Si të pastrojme memorien e kompjuterit pa e restartuar kompjuterinNeve na ndodh shopesh qe kompjuteri yne punen e vet ta opracionalizoj ne menyre shume te ndagalshme. Shumica e njerezve e restartojne kompjuterin , mirepo ne kemi edhe nje menyre te thjeshte per te vepruar, pa e restartuar sistemin operativ?


1. Kliko me tastin e djathte ne desktop dhe zgjidh opcionin New - Shortcut.

2. Në vendin e paraqitur shkruaj kete kod %windir%\system32\rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

3. Shtyp Next.

4. Emëroje si “Clear Memory”.

5. Kliko Finish pasi ta kesh emeruar..

Tash çdoherë qe kompjuteri yt punon ngadalë, kliko kete ikon dhe ajo do e pastroje memorien e kompjuterit tuaj pa e restartuar kompjuterin dhe njekohesisht do te shpejtoj punen e kompjuterit tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Si të pastrojme memorien e kompjuterit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
Kërce tek: