Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kabul: Vriten 2 ushtarë amerikanë e 2 britanikë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
kaltroshe

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 29
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

MesazhTitulli: Kabul: Vriten 2 ushtarë amerikanë e 2 britanikë   Wed Sep 02, 2009 9:45 pm

Gushti ka qenë muaji më vdekjeprurës për trupat amerikane në Afganistan, duke lënë të vdekur 47
Dy ushtarë amerikanë dhe dy britanikë kanë vdekur të hënën nga sulmet me bomba në Afganistan.
Gushti ka qenë muaji më vdekjeprurës për trupat amerikane në Afganistan, duke lënë të vdekur 47.
Shifrat e fundit vijnë në kohën, kur komandanti kryesor i SHBA-së dhe i NATO-s, gjenerali Stenli MekKristal e ka dërguar rishikimin e strategjisë së luftës në Pentagon dhe në selinë qendrore të NATO-s.
Ai ka thënë se situata në Afganistan është serioze, por suksesi është i arritshëm me “një strategji të rishikuar dhe ripërtirje të vendosmërisë”.
MekKristal nuk ka kërkuar më tepër trupa, por zyrtarët e NATO-s presin, që ai këtë ta bëjë brenda javësh. /rel/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
Kabul: Vriten 2 ushtarë amerikanë e 2 britanikë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
Kërce tek: