Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Zgjerohet zjarri në Kaliforni

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  kaltroshe
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
  Pikë Pikë : 163
  Rrespekte Rrespekte : 1
  Ditëlindja : 02/01/1990
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
  Mosha : 27
  Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
  Hobi Hobi : Student/Football
  Humori Humori : Kafeneja jonë

  MesazhTitulli: Zgjerohet zjarri në Kaliforni   Wed Sep 02, 2009 9:44 pm

  Dy zjarrfikës kanë humbur jetën, ndërsa e ashtuquajtura vatra e zjarrit është më e madhja deri me tani
  Zjarri masiv e i fuqishëm afër Los Angjelosit është dyfishuar në masë dhe flakët 32 kilometra të gjata po i rrezikojnë 12 mijë shtëpi.
  Dy zjarrfikës kanë humbur jetën, ndërsa e ashtuquajtura vatra e zjarrit është më e madhja nga pesë zjarret që nisën në Kaliforni pas një periudhe të gjatë të ditëve me temperatura të larta dhe pa shi.
  Guvernatori Arnold Shvarcenger ka lëshuar disa urdhra për evakuim dhe e ka quajtur situatën si "tërësisht jashtë kontrollit”.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
   
  Zgjerohet zjarri në Kaliforni
  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Asllan Dibrani: Qendra e Vetëvendosjes në Gjermani zgjerohet edhe me një nëndegë në Nürnberg

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Shtypi i ditës-
  Kërce tek: