Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
kaltroshe
Anëtarë
Anëtarë
avatar

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
Pikë Pikë : 163
Rrespekte Rrespekte : 1
Ditëlindja : 02/01/1990
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Mosha : 28
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

MesazhTitulli: Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit   Wed Sep 02, 2009 9:36 pm

Një studimi i ri sugjeron se kombinimi i përbërësve natyrorë nga ushqimi me barnat tradicionale, të cilat përdoren gjatë hemoterapisë, mund të ketë rol të rëndësishëm, jo vetëm në parandalimin, por edhe në mjekimin e llojeve të ndryshme të karcinomave.
Rezultatet e studimit të publikuar në revistën “Cancer Prevention Research”, tregojnë se klorofilina, derivat i klorofilit, ka dhjetëfish fuqi më të madhe në ‘mbytjen’ e qelizave të kancerit sesa barnat standarde hemoterapeutike.

Aftësi të ngjashme ka treguar edhe minerali selen, i cili është i pranishëm në hudhër dhe në ushqimet arrore braziliane.

Shkencëtarët shpresojnë se kombinimi i ushqimit natyral me terapinë konvencionale të barnave, përmirëson rrjedhën dhe suksesin e kësaj terapie.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
 
Ushqimi dhe barnat bashkëpunojnë kundër kancerit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Spiunët dhe bashkëpunëtorët e diktaturës, mos lejohen as në media
» Sinan Kastrati:Për dhe “kundër” Rugovës
» Fiqri Shahinllari:Thanas Floqi-Bashkëpuntor i Qemalit,jurist, mëses...
» Pango: Skandali seksual, skemë e Top Channel në bashkëpunim me opozitën
» Standarde bashkëkohore më të përparuara edhe në kritikën letrare shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Mjeksi-
Kërce tek: