Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Alieni i gjetur ne Meksike

  Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  avatar

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  MesazhTitulli: Alieni i gjetur ne Meksike   Tue Sep 01, 2009 8:37 pm


  Alieni i gjetur ne Meksike

  Nje alien i vogel, me permasat e nje femije, i gjetur ne nje fshat te Meksikes ne vitin 2007, ka vene ne levizje ekspertet, por edhe mediat ne vend, per te hedhur me shume drite mbi pranine e jetes se huaj ne planetin tone. Qenia e çuditshme, me skeletin si nje zvarranik dhe me koke te madhe, gjendej ne nje shpelle dhe fshatari, Marao Lopez, tentoi per disa ore ta mbyste, duke e mbajtur ne uje. Pas dy vitesh analiza, shkencetaret dorezohen dhe deklarojne se nuk kane marre kurre nje gje te tille. Nderkohe, Lopez ka vdekur, si pasoje e nje zjarri qe ka djegur makinen e tij. Pas dy viteve analiza and-je dhe rezonance manjetike, shkencetaret meksikane thone se kane te bejne me nje qenie te panjohur: me skeletin e nje zhapiku, dhembe pa rrenje dhe aftesite per te qendruar per ore te tera nen uje. Alieni ka edhe elemente te ngjashem me qeniet njerezore. Per me teper zoteron nje tru te madh, me pjesen e pasme te zhvilluar, shenje e nje inteligjence te madhe. Foshnja jashtetokesore ka shkaktuar nje debat te madh mes studiuesve dhe mos-besuesve per ekzistencen e alieneve ne toke.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
  Admin Depca
  Administrator
  Administrator
  avatar

  Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
  Pikë Pikë : 621
  Rrespekte Rrespekte : 30
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
  Vendndodhja Vendndodhja : M
  Hobi Hobi : Explorimi
  Humori Humori : Brenda normales

  MesazhTitulli: Re: Alieni i gjetur ne Meksike   Tue Sep 01, 2009 8:46 pm

  Cfarë mendoni ka alien apo jan vetëm imagjinata dhe trillime?
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
   
  Alieni i gjetur ne Meksike
  Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Nedim Vlora: Varri i djalit të Ismail Qemalit nuk është gjetur akoma

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Kuriozitete-
  Kërce tek: