Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   misterioze e frymemarrjes, kercenim per shendetin boteror

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  kaltroshe
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 56
  Pikë Pikë : 163
  Rrespekte Rrespekte : 1
  Ditëlindja : 02/01/1990
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
  Mosha : 27
  Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
  Hobi Hobi : Student/Football
  Humori Humori : Kafeneja jonë

  MesazhTitulli: misterioze e frymemarrjes, kercenim per shendetin boteror   Tue Sep 01, 2009 4:52 pm

  Organizata Boterore e Shendetesise po shpreson tek Kina te zbuloje shkaqet e
  semundjes misterioze te frymemarrjes qe dyshohet se ka shkaktuar deri tani
  vdekjen e nente personave dhe ka prekur qindra te tjere gjate 4 muajve te
  fundit.

  Kater vdekje gjate javes se kaluar ne Vietnam, Hong Kong, dhe Kanada jane
  lidhur me semundjen qe ngjan me pneumonine, te cilen Organizata Boterore e
  Shendetesise e quan Sindroma Akute e Sistemit te Frymemarjes.

  Semundja ngjitese duket te jete shfaqur per here te pare ne muajin nentor ne
  provincen Guangdong ne Kinen Jugore ku kane vdekur pese persona. Sot ne
  Pekin, zyrtaret e organizates thane se ekspertet kineze te shendetesise kane
  njoftuar sukses ne trajtimin e semundjes megjithese ajo u reziston
  antibiotikeve. Gati 500 persona ne Azi, Ameriken e Veriut dhe Evrope jane
  raportuar me simptoma te ngjashme me semundjen misterioze.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit http://www.kaltrina-alfosina.piczo.com
   
  misterioze e frymemarrjes, kercenim per shendetin boteror
  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Sali Ormeni, vetëvrasja misterioze e drejtorit të Sigurimit pas bombës në ambasadën sovjetike

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Mjeksi-
  Kërce tek: