Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

  Share | 
   

   Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
  AutoriMesazh
  ilirida
  Anëtarë
  Anëtarë
  avatar

  Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
  Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
  Pikë Pikë : 110
  Rrespekte Rrespekte : 3
  Ditëlindja : 14/01/1973
  i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
  Mosha : 44
  Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
  Hobi Hobi : muzika
  Humori Humori : prall me tupan

  MesazhTitulli: Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje   Mon Aug 31, 2009 2:06 pm

  Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje

  Personat të cilët çdo ditë konsumojnë sasi të mëdha të kofeinës, veçanërisht nga kafeja, kanë rrezik më të madh për të vuajtur nga kokëdhembja e kohëpaskohshme.
  Te ky përfundimi është arritur pas një studimi në të cilin kanë marrë pjesë 50 mijë njerëz, dhe është vërejtur se pirësit e tepërt të kafesë vuajnë më shpesh krahasuar me ata që e konsumojnë atë më me kontroll.

  Edhe pse shkaktari i dhembjes së kokës nuk është i qartë, autorët e studimit i këshillojnë personat që preken nga kjo, të ulin sasinë e kofeinës ditore të konsumuar.
  Mbrapsht në krye Shko poshtë
  Shiko profilin e anëtarit
   
  Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje
  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
  Faqja 1 e 1
   Similar topics
  -
  » Dr. Mustafa Ceriq: Bosnja është tokë Ilire dhe unë jam boshnjakë me plis të bardhë në kokë (VIDEO)

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
  Forumi Depca :: Mjeksi-
  Kërce tek: