Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Similar topics

    Share | 
     

     Urdhno Pc-ne te flase pa program

    Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
    AutoriMesazh
    Admin Depca
    Administrator
    Administrator
    avatar

    Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
    Pikë Pikë : 621
    Rrespekte Rrespekte : 30
    i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
    Vendndodhja Vendndodhja : M
    Hobi Hobi : Explorimi
    Humori Humori : Brenda normales

    MesazhTitulli: Urdhno Pc-ne te flase pa program   Tue Aug 25, 2009 12:21 pm

    Futne ket Text ne notepad edhe banja Save As.. Emrin bane qfar doni dhe ne fund e shkruni .vbs
    PSH: emri.vbs


    Texti:


    strText = "badboys"
    Set objVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
    objVoice.Speak strText


    Tash kur ta hapni ket kod Kompjuteri do te Thot badboys
    Ketu ne vend te "badboys" Mund te shkruani Qka do edhe PC-ja do te Thot at qe e keni shkru
    Mbrapsht në krye Shko poshtë
    Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
     
    Urdhno Pc-ne te flase pa program
    Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
    Faqja 1 e 1
     Similar topics
    -
    » Early Intervention Program( Nderhyrje e Menjehershme)

    Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
    Forumi Depca :: Informatik Dhe Internet-
    Kërce tek: