Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Snake
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 31/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : Macedonia
Hobi Hobi : Student/Football
Humori Humori : Kafeneja jonë

Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën Empty
MesazhTitulli: Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën   Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën Icon_minitimeTue Sep 01, 2009 10:43 pm

Madhësia: Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën Font_decrease Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën Font_enlarge
Ibrahimoviç i gëzohet golit në ndeshjen e parë me Barcelonën Thumbnail.php?file=Ibra_788375406

Kampioni në fuqi i Spanjës, Barcelona e ka filluar me fitore garën për mbrojtjen e titullit. Të përzgjedhurit e trajnerit Guardiola në ndeshjen e fundit të javës së parë në teren vendas mundën Sporting Hihonin me rezultatin 3 – 0.
Dy gola për “blaugranët” erdhën në pjesën e parë të ndeshjes. Ishte Bojan Kërkiç ai i cili në minutën e 18-të shënoi për 1 – 0, ndërsa rezultatin në 2 – 0 e rriti Seidu Keita me golin e tij të shënuar tre minuta para fundit të pjesës së parë.
Fitoren për Barcelonën e vulosi përforcimi më i shtrenjtë i verës “katalonasit”, Zlatan Ibrahimovic, tetë minuta para fundit të kohës së rregullt. Ky ishte goli i parë i suedezit me ekipin spanjoll.

Forumi Depca :: Futboll-