Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fitore e vëllezërve Seferi në Gostivar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Fitore e vëllezërve Seferi në Gostivar   Thu Aug 27, 2009 9:07 pmDy vellezërit e njohur në trojet tona, fituan luftat e tyre në vendlindjen e tyre në Gostivar.

Nuri Seferi u përballë me Tamas Polster nga Hungaria i cili zëvendësoi bashkëkombasin e tij Jozef Nagy, i cili e anuloi përballjen për shkak të një lëndimi.
Nuri Seferi mposhti Tamas Polsterin në raundin e dytë me K.O, dhe shënoi fitoren e 24 , nga 30 duele që i zhvilloi në boksin profesionist.

Në duelin tjetëre të mbrëmjes u përballën Sefer Seferi kundër Gyorgy Mihalik. Poashtu edhe Sefer Seferi doli fitues në raundin e dytë me K.O.

Muajve të fundit boksierët shqiptar treguan dhëmbët e tyre, dhe korën fitore të vlefshme në arenën ndërkombëtare, shpresojmë që ky sukses të vazhdojë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Fitore e vëllezërve Seferi në Gostivar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Boks-
Kërce tek: