Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pole-Position për Hamilton

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin Depca
Administrator
Administrator
Admin Depca

Numri i postimeve Numri i postimeve : 218
Pikë Pikë : 621
Rrespekte Rrespekte : 30
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 24/08/2009
Vendndodhja Vendndodhja : M
Hobi Hobi : Explorimi
Humori Humori : Brenda normales

MesazhTitulli: Pole-Position për Hamilton   Thu Aug 27, 2009 9:05 pmKampioni aktual i Formula 1, Lewis Hamilton, ka dalë në pole pozicionin e tij të parë gjatë këtij sezonit dhe këtë e bëri në Valencia, për çmimin e madh të Europës, kurse në vijën e parë me Hamilton është kolegu i tij nga Mc Laren Heikki Kovalainen.

Për Hamilton, i cili ishte fituesi në Hungari, do jetë pole pozicioni i 14 i tij në karrierë, pasi që e kaloi shtegun për 38.18 sekonda, ndërsa Kovalainen ishte 5 të qindta më i ngadalshëm se Hamilton.

Lideri i ngasësve, nga Brown Gp, Jenson Button, do niset nga pozita e pestë , prapa kolegut të tij Barichello, dhe Sebastian Vettel të Red Bull.

Mark Webber i Red Bull i cili është rivali direkt i Buttonit ka përfunduar i nënti në kualifikimet për garën e Valencias.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://depca.albanianforum.net
 
Pole-Position për Hamilton
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Formula 1-
Kërce tek: