Forumi Depca
Mirë Se Vini Në Forumin Depca

Regjistrohu Do Ngelesh i Kenaqur

Admin Drini
Moderator Etno30
 
ForumPortaliCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Disa ajete Kur'anore te cilat qartosojn te verteten nga genjeshtra .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ilirida
Anëtarë
Anëtarë
ilirida

Zodiac : Capricorn Chinese zodiac : Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 38
Pikë Pikë : 110
Rrespekte Rrespekte : 3
Ditëlindja : 14/01/1973
i/e Regjistruar më i/e Regjistruar më : 25/08/2009
Mosha : 46
Vendndodhja Vendndodhja : ch-- bern--
Hobi Hobi : muzika
Humori Humori : prall me tupan

MesazhTitulli: Disa ajete Kur'anore te cilat qartosojn te verteten nga genjeshtra .   Thu Aug 27, 2009 8:28 pm

e të vërtetë, do t’ju arrijë juve udhëzim nga ana Ime, e kush pason udhëzimin Tim, nuk do të humbë (në këtë botë), as që do të jetë fatkeq (në botën tjetër). E, ai që shmanget nga Libri Im, ai do të ketë jetë të vështirë dhe, Ne, në Ditën e Kia­metit do ta ringjallim atë të verbër.” (Ta-ha: 123-124)

Allahu xhel-le shanuhu thotë: “Pejgamberi beson në atë që i është shpallur nga Zoti i tij, dhe besimtarët; - të gjithë ata besojnë All-llahun, engjëjt e Tij, Librat e Tij dhe Pejgamberët e Tij: “Ne nuk dallojmë as-njërin nga Pejgamberët e Tij.” Ata thonë: “Ne dëgjuam dhe për­ule­­mi; falna neve, o Zoti Ynë, dhe te Ti do të kthehemi! (Bekare

humbë (në këtë botë), as që do të jetë fatkeq (në botën tjetër). E, ai që shmanget nga Libri Im, ai do të ketë jetë të vështirë dhe, Ne, në Ditën e Kia­metit do ta ringjallim atë të verbër.” (Ta-ha: 123-124)

[i]
[size=12]

)“O besimtarë! Besoni All-llahun, Pejgamberin e Tij, Librin që ia ka dërguar Pejgamberit të Vet dhe Librat që i ka dërguar më parë. E ai që nuk beson All-llahun, engjëjt e Tij, Librat e Tij, Pejgamberët e Tij dhe Ditën e Kiametit, ai me të vërtetë ka humbur larg prej udhës së drejtë.” (En-Nisa’: 136)“Mirësia nuk është në kthimin e fytyrës suaj nga lindja dhe perëndimi, por, mirësia është kur (njeriu) beson All-llahun, Ditën e Kiametit, engjëjt, Librat, Pejgam­be­rët.” (El-Bekare: 177)
[/size][/i]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Disa ajete Kur'anore te cilat qartosojn te verteten nga genjeshtra .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Depca :: Feja Islame-
Kërce tek: